wtorek, 30 października 2012

Dieta dla figury typu gruszka

Gdy tłuszczyk odkłada ci się na biodrach, udach i pupie, a twoje ramiona i talia pozostają szczupłe, masz figurę typu gruszka. Poznaj zasady diety, której stosowanie pozwoli ci zapobiec groźnym zwyrodnieniom i nadmiernemu odkładaniu tłuszczu na tych partiach ciała.
 
Nie zawsze na pierwszy rzut oka widać, jaki jest typ twojej figury. Aby upewnić się, że masz figurę gruszki podziel obwód swojej talii (w cm) przez obwód bioder (np. talia 70 cm, podzielona przez obwód bioder 104 cm, daje wynik 0,67). Wynik od 0,50 do 0,84 oznacza, że masz figurę typu gruszka. Jeśli twoje biodra są bardzo obfite, masz nadwagę.

Zasady diety:

Wprowadź do diety więcej produktów bogatych w wapń, gdyż panie o figurze gruszki często mają problemy ze stawami, zwłaszcza biodrowymi. Ten pierwiastek natomiast nie tylko wspomaga odchudzanie, ale przede wszystkim odpowiada za prawidłową budowę kości. Źródła wapnia.

2-3 razy w tygodniu jedz ryby morskie, które bogate są w wapń i dobrze przyswajalne białko, a przede wszystkim w kwasy tłuszczowe omega-3.

Jak najczęściej jedz warzywa, które dostarczają dużo witaminy C. Wskazane są surowe warzywa i te krótko gotowane, np. por, pietruszka, seler, buraki, brokuły, warzywa strączkowe i kiełki. Z owoców wybieraj cytrusy, jabłka i porzeczki.

Codziennie wypijaj 2 l płynów, niegazowanej wody, soków warzywnych, zupy.
 
Stosuj też ćwiczenia na partie ciała, które chcesz wyszczuplić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz