środa, 31 października 2012

Dieta hollywoodzka

Dieta hollywoodzka została wypromowana przez Marylin Monroe i Elizabeth Taylor. Pozwala schudnąć ołoło 6 kg w 3 tygodnie.
 
Dzienna liczba kalorii wynosi 1200 – 1500 kcal, tygodniowo należy stopniowo zmniejszać ilość kalorii o 200. Podstawą jadłospisu powinny być m.in. jogurt naturalny, cebula, drożdże, kiełki. Każdego dnia należy zjeść dwa świeże ananasy i wypijać dwa litry wody niegazowanej. skuteczne odchudzanie

W pierwszym tygodniu diety hollywoodzkiej jemy tylko świeże owoce np. ananasy, truskawki, śliwki, brzoskwinie, maliny itd.

Przez następne dwa tygodnie do jadłospisu wprowadzamy warzywa, produkty zbożowe oraz chude mięso. Uzupełnieniem jadłospisu powinny być także chude białe sery, ryby, pieczywo razowe lub chrupkie.

Aby dieta przyniosła pożądane efekty nie powinny się w niej znaleźć tłuszcze zwierzęce, białe pieczywo, cukry, jajka i mleko. Z diety wykluczamy również sól, alkohol i kawę. Pomiędzy jedzeniem różnych owoców należy zrobić przynajmniej godzinną przerwę, natomiast między spożywaniem owoców i mięsa – dwugodzinną.

W diecie hollywoodzkiej znajdują się potrawy z małą zawartością węglowodanów, tłuszczy właściwie nie ma, za to dominują białka. Dieta jest bardzo uboga w witaminy i minerały, a ilość energii przyswajanych przez organizm to jedynie 650 kalorii dziennie. Dlatego też do diety hollywoodzkiej należy podchodzić z bardzo dużą ostrożnością. biust

Przykładowy jadłospis

śniadanie - 1 pomarańcza, garść dowolnych owoców
obiad - 150 g gotowanego lub duszonego kurczaka, sałatka z pomidora i ogórka
kolacja - kromka pieczywa razowego lub chrupkiego, plaster chudej wędliny

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz